Noční honička na Domažlicku: Řidič odmítl zastavit policejní hlídce!

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

DOMAŽLICKO – K dramatické události jako vystřižené z nějakého akčního filmu došlo dnes před druhou hodinou ráno na Domažlicku. Vše začalo v Jiráskově ulici v Holýšově, kde hlídka chtěla zastavit osobní auto Volvo.

Použila k tomu výstražného světelného a zvukového zařízení včetně rozsvíceného červeného nápisu STOP POLICIE. Na to však sedmačtyřicetiletý řidič zareagoval tím, že šlápl na plyn a začal ujíždět směrem na Ohučov. Tam pak před obcí odbočil na Kvíčovice a pokračoval dále do Všekar, Čečovice a následně do lesního masivu Hořina. Tady však jeho dobrodružná honička měla brzy skončit.

Na lesní cestě pod vrchem Dvanáctka totiž s autem zapadl a následně byl policisty zajištěn. Z dostupných evidencí pak bylo zjištěno, že řidič má rozhodnutím soudu vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel od ledna 2020 do července 2023, rozhodnutím Městského úřadu Stod zákaz řízení všech motorových vozidel od září 2021 do března 2023 a rozhodnutím Městského úřadu Nýřany zákaz řízení od září 2021 do září 2022. „Holýšovští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a případem se dále zabývají,“ sdělila k případu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.