Muž z Klatov zpronevěřil statisíce korun a udělal škodu přes milion!

KLATOVY – O velké peníze připravil firmu se sídlem v Domažlicích její jednatel a společník, který několikrát úmyslně zpronevěřil jemu svěřené finanční prostředky.

Tento čtyřiačtyřicetiletý muž z Klatov nejdříve v době od srpna do října 2019 z bankovního účtu společnosti, k němuž měl dispoziční právo, použil platební kartu k výběru 60 000 korun a ve druhém případě převedl na svůj soukromý účet 180 372 korun.

Pak svůj čin zopakoval, když v měsíci únoru a březnu 2020 ve čtyřech případech provedl pomocí dvou platebních karet výběry celkem 149 400 korun. S jídlem roste chuť, a tak dále v neoprávněných výběrech muž pokračoval a v době od konce měsíce srpna 2020 do října 2021  dvakrát vybral po 150 000 korunách. V osmatřiceti případech provedl pomocí platební karty výběry finančních hotovostí z bankomatů na různých místech v republice.

Muž provedl i platby na účet občanského hnutí i úhradu za odebrané pohonné hmoty pro soukromé účely a na svůj účet převedl 75 000 korun. Z dalšího účtu poškozené společnosti provedl výběr z bankomatu ve výši 13 000 korun. V uvedeném období vybral, převedl a zaplatil celkem částku 810 100,20 korun. Měl dispoziční právo ke třem účtům společnosti a uvedené finanční obnosy muž nevykázal v účetnictví. Ty použil pro svoje soukromé účely a společnosti způsobil škodu v celkové výši 1 199 872,20 Kč.

Muž byl v období od počátku měsíce srpna 2019 do března 2020 v pracovní neschopnosti, a poté do zaměstnání již nenastoupil a nevykonával ani činnost jednatele. „Navíc muž jednal v rozporu se zákonem o obchodních korporacích, kdy finanční prostředky společnosti použil ve svůj užitek a přisvojil si cizí věc, která mu byla svěřena a způsobil na cizím majetku větší škodu. Policisté z oddělení hospodářské kriminality v těchto dnech ukončili prověřování těchto případů zpronevěry. Od komisaře muž převzal usnesení o zahájení trestního stíhání, který byl obviněn ze spáchání třech pokračujících přečinů zpronevěra,“ uvedla k případu policejní mluvčí Dan Ladmanová.