Nemá herní konzoli ani peníze! Žena z Tachovska se stala obětí podvodu!

TACHOV – Pouze oči pro pláč zůstaly osmačtyřicetileté ženě z Tachovska, která si na jednom z internetových portálů v první polovině listopadu tohoto roku objednala herní konzoli.

Ze svého účtu pak následně na účet obchodu odeslala požadovanou částku přesahující 16 000 korun. Jaké však bylo její zklamání, když do této doby jí objednané zboží nepřišlo. Prodejce s ní ani navíc nekomunikuje a samotný portál je nedostupný. Ženě nakonec nezbylo nic jiného, než vše ohlásit na policii.

Tachovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu a případem se zabývají. „V souvislosti s tímto případem policisté apelují na občany, aby byli zejména v předvánočním období obezřetní, zboží nakupovali jen u ověřených prodejců a platili je na dobírku. Právě v tomto období lze totiž očekávat vyšší počet nákupů na internetu a v souvislosti s tím i vyšší počet možných podvodných jednání páchaných v internetovém prostředí,“ upozornila mluvčí policie Dagmar Jiroušková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.