Petr Nárožný je v přestrojení za chůvu neodolatelný!

Otakar Mrázek v podání Petra Nárožného se každý rok účastní místního divadelního představení Romeo a Julie. Hraje starého Kapuleta, jenže letos se nedaří Veronice Khek Kubařové coby Pavlínce dát divadelní soubor dohromady. Hrát tak bude, kdo má ruce a nohy, a je jedno, koho.

I když Otakar Mrázek zkouší opět svou postavu pana Kapuleta, otce Julie, nakonec skončí na jevišti jako Juliina chůva. Po jevišti tak pobíhá v paruce a v ženských šatech. „Ano, hrál jsem ženskou roli. Byl to v celém tom seriálu bod, kdy se mohlo jaksi prásknout do koní a povolit otěže. Takříkajíc zcela vědomě to napálit a hrát to víc jako legraci. Ale snaživí ochotníci, když chtějí pobavit, tak se přesně takhle chovají, přehrávají… Tak jsme přehrávali dost a ve výsledku je ta scéna v seriálu vlastně krátká,“ zavzpomínal na natáčení divadla herec, a to, že ztvárňoval ženu, mu vůbec nevadilo.

Ale jeho doktor Mrázek ho baví samozřejmě mnohem víc a sám by se k takovému lékaři nebál chodit jako pacient. „Bral bych ho určitě. Kdysi jsem napsal takové sedmero pro sjezd ortopedů, co bych si přál já, jako pacient. Řekl jsem, že by to měl být takový čapkovský typ, který ještě večer před operací přijde k vám a sedne si na postel, řekne, že to bude dobrý. Že on má taky starosti, že mu utekla dcera s komedianty, že má taky svůj život. Tak vás nějak pohladí po duši. Takového Mrázka bych si přál, sice je trochu mrzutý, ale vlastně vás pohladí po duši. Ví, že i lékařovo slovo léčí.“