Řidič snad brzdil i očima! Střet dodávky s vlakem na Tachovsku

TACHOVSKO – Snad i očima se snažil dnes ráno kolem osmé hodiny brzdit svoji dodávku Fiat Ducato osmadvacetiletý muž, když se blížil k železničnímu přejezdu, ke kterému zároveň přijížděl i vlak.

Z dosavadního šetření vyplývá, že muž za volantem před železničním přejezdem u Konstantinových Lázní jel příliš rychle a na namrzlém povrchu silnice už nestihl včas reagovat na dopravní značku „ Stůj, dej přednost v jízdě! “. Vzápětí na to došlo k nárazu pravé přední částí dodávky do levého boku právě projíždějícího osobního vlaku, naštěstí však již v malé rychlosti. „Ve vlaku, který jel od Bezdružic na Kokašice, v tu dobu cestovaly čtyři osoby. Při střetu neutrpěl nikdo z vlaku ani řidič dodávky zranění. Požití alkoholu policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou u strojvedoucího i u řidiče dodávky,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.