Jarmarky na Kozlu, koncert v Kladrubech či pestrý program U Matoušů! Vyberete si?

Ilustrační fotografie, zdroj: zamek-kozel

PLZEŇSKÝ KRAJ – Velikonoční svátky jsou již před dveřmi a my pro vás máme několik zajímavých návrhů, jak si nadcházející čtyři jarní volné dny ještě zpestřit a zpříjemnit.

Kozel

Svátky jara si můžete ve dnech 17.18. dubna od 10.00 do 18.00 zatraktivnit třeba návštěvou tradičního velikonočního jarmarku na zámku Kozel. Těšit se můžete na desítky stánků se skvělým jídlem a pitím a širokým sortimentem originálních řemeslných produktů. Na své si přijdou i děti, pro něž budou připraveny dobové atrakce a tvořivé dílničky. Atmosféru jarmarku obohatí zvuk dobového flašinetu. Vstupné na jarmark je zdarma, komentované prohlídky zámku jsou zpoplatněny.

Selský dvůr U Matoušů

Bílá sobota, 16. dubna, na selském dvoře U Matoušů v Plzni-Bolevci zase přinese speciální velikonoční prohlídky i stánky s tradičním zbožím. Svůj um předvede řezbář nebo krajkářka, připraveny jsou dětské dílny, výrobky z textilu, tradiční pečivo, velikonoční dekorace i občerstvení. Od 15 hodin bude pro zájemce připravena výuka pletení pomlázek. V sadu si děti budou moct zahrát tradiční jarní hry i jiné aktivity. Akce trvá od 10:00 do 17:00. Vstup do areálu bude mimořádně zdarma.

Klášter Kladruby

Pro milovníky hudby v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech pak zazní v neděli 17. dubna od 15:00 Velikonoční koncert operní pěvkyně Anny Gálisové, souboru staré hudby Cavalla Kladruby a komorního pěveckého sboru Cantus Stříbro.