Na návštěvníky koupaliště Babylon v letní sezoně čekají novinky!

Ilustrační fotografie, zdroj: idomazlice.cz

DOMAŽLICKO – Na novou letní sezonu se už chystá přírodní koupaliště na Babyloně. Na návštěvníky tu bude čekat několik novinek. Jedna z nich potěší ty nejmenší.

Je jí skluzavka, jejíž nákup schválila rada města. Měří přes tři metry, skluzná plocha je pozvolná a dlouhá 7 metrů, její pořízení vyšlo na 252 300 korun. Vybudování základů pro skluzavku stálo 27 300 korun. Další novinkou bude parkovací automat, který bude umístěn na parkovišti a kamera, jejíž pořízení schválili radní. Ta bude snímat provoz na parkovišti a pohyb u automatu. Nainstalována bude u vjezdu na objektu čistírny odpadních vod. Toto umístění bylo konzultováno s obcí Babylon i vodárenskou společností CHVaK. Kamera je upravena i na noční režim. Její pořízení vyjde na 29 890 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dobrou zprávou je, že režim provozu kabin na pláži u babylonského rybníka zůstává stejný i pro letošní sezonu. Jejich pronájem bude i nadále bezplatný. Stejně tak vstup na pláž. Občerstvení by mělo být k dispozici na pláži i v gastrocentru před vstupem. O údržbu a sekání zeleně, případné opravy lehátek, laviček a herních prvků, údržbu a opravy komunikace, parkoviště, zajištění likvidace separovaného odpadu se postarají DTS. Provoz pláže bude mít na starosti Správa sportovních zařízení města Domažlice. „Pravidelně musí nechat provést rozbor vody z vrtu, starat se musí o otevírání a zavírání areálu a také o provoz sociálních zařízení i kabin,” popsal místostarosta Radek Wiesner.