Podvod na internetu! Chtěl prodat brusle, přišel o 100 tisíc korun

DOMAŽLICKO – O velké peníze přišel neopatrný muž, který na internetových stránkách inzeroval k prodeji kolečkové brusle za částku 850 korun.

Během komunikace přes uvedenou aplikaci zaslal pachatel prodávajícímu odkaz, díky kterému mělo údajně dojít k dokončení a zaplacení prodeje přes kurýrní službu. Poškozený v uvedeném odkazu vybral příslušnou banku a došlo k přesměrování do internetového bankovnictví prodávajícího, kde vyplnil přihlašovací údaje ke svému účtu a přihlášení potvrdil. Následně pachatel prostřednictvím získaného přístupu k internetovému bankovnictví provedl z účtu poškozeného neoprávněně tři bankovní transakce ve výši 75 tisíc korun, 20 tisíc korun a 5 tisíc korun. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvod, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Po pachateli pátrají,“ uvedla mluvčí policie Barbora Šmaterová. „V současné době těchto podvodných případů neustále přibývá. Policisté opětovně apelují na obezřetnost občanů při prodeji či nákupu zboží prostřednictvím internetu a sociálních sítí,“ dodala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.