Vandal v Klatovech poškodil další umělecké dílo. Škoda téměř za půl milionu!

KLATOVY – Není to tak dávno, co v Klatovech na chodníku v Křížové ulici, v blízkosti kostela Narození Panny Marie, byla poničena socha. Včera klatovští policisté po třiadvacáté hodině obdrželi další oznámení o poškození uměleckého díla.

Byla jím opět socha mužské postavy, kterou ve čtvrtek neznámý pachatel zřejmě v době od 23.00 do 23.08 hodin na stejném místě násilím povalil. Pádem pak došlo k jejímu poškození a odlomení dvou horních končetin. První případ byl zjištěn v pondělí 2. května, kdy strážníci městské policie dopoledne nalezli poškozenou sochu. Tehdy neznámý vandal povalil bronzový odlitek mužské postavy o výšce 205 cm a hmotnosti 80 kg. Ten byl umístěn na podstavci a byla upevněn 70 cm tyčí do země. Pachatel zřejmě vytáhl závitovou tyč ze spodní části sochy a pádem došlo jejímu k poškození na několika místech.

V současnosti probíhá ve městě výstava uměleckých děl, která jsou instalována na různých místech. Uvedené dílo bylo autorem zapůjčeno pořádající organizaci. „Předběžně stanovená škoda činí 450 tisíc korun. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Policisté z obvodního oddělení v Klatovech prověřují uvedený případ a žádáme případné svědky o poskytnutí informací. Informace sdělte na telefon číslo 974 334 651 i prostřednictvím e-mailu: kt.oop.klatovy@pcr.cz,“ sdělila mluvčí policie Dana Ladmanová.