Mateřská škola v Domažlicích se zapojila do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje!

Zdroj: město Domažlice

DOMAŽLICE – Letos proběhne již 19. ročník soutěže Stavba roku Plzeňského kraje. Soutěží se v sedmi kategoriích a nejvíce jich je zastoupeno v kategorii novostaveb. Do ní se přihlásila také mateřské škola v Petrovické ulici, která byla otevřena vloni v prosinci.

Navzdory současnému stavu v oblasti stavebnictví se do soutěže přihlásilo 37 účastníků a jde tedy o jeden z nejvyšších počtů uchazečů v její historii. Odborná sedmičlenná porota následně udělí nominace vybraným přihlášeným stavbám, které tak postoupí do klání o ceny. Nominace budou zveřejněny 4. července 2022. „Jsme příjemně překvapeni množstvím staveb, které se letos do soutěže zapojily,“ řekl předseda poroty Ing. arch. Miloslav Michalec. „Pocházejí z různých míst Plzeňského kraje, větších i menších obcí, a jejich kvalita se stále drží na vysoké úrovni,“ dodal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od 4. července, kdy budou nominace ohlášeny, začne také internetové hlasování o tom, která ze staveb získá Cenu veřejnosti. Výsledky soutěže Stavba roku Plzeňského kraje budou slavnostně vyhlášeny 8. září 2022. V loňském ročníku soutěže se o ceny utkalo 40 staveb a třem z nich byl udělen titul Stavba roku Plzeňského kraje. V kategorii novostaveb získala titul dostavba východního ambitu Mariánské Týnice, v rekonstrukcích zvítězilo Kulturní centrum – Pivovar Domažlice a nejlepší stavbou pro bydlení byl zvolen Atriový dům ve svahu v Plzni.

Podrobnosti k soutěži můžete sledovat zde!