Zhulený 19letý řidič se projížděl po Domažlicku

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

DOMAŽLICKO – Včera krátce po dvacáté hodině na křižovatce silnic Němčice-Mezholezy-Kdyně překazila policejní hlídka „veselou“ jízdu devatenáctiletému řidiči osobního auta Škoda.

Ten se totiž na výzvu policistů dobrovolně podrobil odbornému měření, zda není pod vlivem návykových látek. Provedený test byl pozitivní a u řidiče prokázal přítomnost látky THC. „Policejní hlídka muže převezla do zdravotnického zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Kdyňští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení po podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla mluvčí police Barbora Šmaterová. „Dále při kontrole nalezla policejní hlídka u muže ve vozidle malé množství sušiny marihuany. Věc zaevidovali policisté z obvodního oddělení policie Kdyně jako přestupek, který byl s přestupcem vyřízen uložením příkazu na místě,“ dodala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.