Nadýchal přes 3 promile! 62letý muž na Domažlicku boural na elektrokoloběžce

DOMAŽLICKO – Včera krátce po poledni měl více štěstí než rozumu dvaašedesátiletý muž, který jel na elektrokoloběžce ve směru jízdy od obce Babylon směrem na osadu Hadrovec.

Ten u osady Újezd – Pila vyjel ze stezky pro chodce a cyklisty na silnici, kde nepřiměřeně zareagoval na osobní auto tovární značky Ford. Muž přejel přes silnici na pravou krajnici a následně havaroval v příkopu. Naštěstí ke střetu elektrokoloběžky s autem nedošlo. „U řidiče elektrokoloběžky prokázala provedená dechová zkouška pozitivní výsledek s naměřenou hodnotou přes tři promile alkoholu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče elektrokoloběžky, proto byl převezen do zdravotnického zařízení k dalšímu ošetření. Řidič elektrokoloběžky se dále podrobil i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Při dopravní nehodě vznikla škoda ve výši 500 korun. Nehodou se nadále zabývají domažličtí dopravní policisté,“ uvedla mluvčí policie Barbora Šmaterová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zdroj: PČR