Zdrogovaný řidič na Rokycansku rozvážel náklaďákem zboží!

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

ROKYCANSKO – Pod vlivem drog koncem června usedl za volant nákladního auta tovární značky Iveco třiatřicetiletý muž, kterého v Ejpovicích zastavili a kontrolovali dopravní policisté.

Ten nejdříve v Holýšově v sedm hodin ráno započal jízdu s osobním autem Škoda Octavia, s kterým jel na pracoviště do Plzně. Zde přesedl do zmíněného náklaďáku a jel do Rokycan, kde rozvážel zboží. Když jel zpátky přes dálnici D5, byl v Ejpovicích zastaven a kontrolován dopravními policisty. Řidič se dobrovolně podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla s výsledkem negativním, pozitivně však reagoval orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek ve slinách.

Na základě pozitivního výsledku byl řidič zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil vyšetření spojenému s odběrem krve a moči. „Následným imunochemickým vyšetřením biologického materiálu byly zachyceny amfetaminové deriváty a cannabinoidy. Dne 1. července 2022 zahájili policisté dopravního inspektorátu Rokycany na základě doručeného rozboru krve úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého je podezřelý třiatřicetiletý muž. Případem se rokycanští dopravní policisté dále zabývají,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.