Tohle si nenechte ujít! Pod rokycanskou věží zazpívá a zahraje Pokáč

Zdroj: https://pokac.cz/

ROKYCANY – V polovině září opět odstartují slavnostní oslavy města v podobě akce Setkání pod rokycanskou věží. Obyvatelé a návštěvníci Rokycan se tak mohou těšit na kulturně pořádně nabitý program.

V pátek 16. září se na hlavní scéně na Masarykově náměstí vystřídá sbor Armonia, rockový Paradox i Alkehol a další účinkující. Po večerním ohňostroji vám zahrají Deep Purple revival. Sobotní program začne tradičními slavnostními fanfárami z věže. Na hlavní scéně se potom představí například Rokytka, Rožmitálská venkovanka, Hlasoplet, Plavci a David Pet. Vystoupení stále oblíbenějšího písničkáře a textaře Pokáče se pak stane vyvrcholením této akce. V Klubu komorní kultury se můžou malí návštěvníci těšit na třeba na Perníkovou chaloupku, ti starší zase na vystoupení sboru Cantate nebo Hořovické muziky. Další kapely vystoupí na tradiční scéně U Pardála.

Součástí sobotního programu bude také předávání Ocenění významných osob 2022 a Diplomů města 2022. „Ocenění významných osob 2022 převezme pan František Frýda, výrazná osobnost českého muzejnictví a dlouholetý ředitel Západočeského muzea v Plzni, který se zasloužil také znovuzrození Muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech. Diplom města získá Jana Nejdlová za oblast kultury, za oblast sportu pak Kuželkářský klub Bedřich, který hraje ve složení Ladislav Šilhavý, Ladislav Benýr, Michal Šilhavý, Martin Fürst, Roman Veselý a Jaroslav Šilhavý,“ uvádí mluvčí Rokycan Tereza Maixnerová.

Jana Nejdlová je houslistka a dlouholetá vedoucí lidových muzik folklorního souboru Rokytka. Je nejstarší aktivní členkou Rokytky, působí v ní od roku 1979 dodnes. Letos slaví 70. narozeniny. Diplom města získala za celoživotní vedení dětí a mládeže k lidové hudbě a za výchovu muzikantů nových generací.

Kuželkářský tým Bedřich hraje 1. ligu neregistrovaných, loni se už po deváté v řadě stal mistrem republiky v této soutěži. Letos se stal vítězem na turnaji o Mezinárodního mistra neregistrovaných kuželkářů, což je nejvyšší možný úspěch v této kategorii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.