Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině přesídlilo do centra Zlína

Foto: Zlínský kraj

ZLÍN – Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině opustilo areál Baťovy nemocnice. Ode dneška zahájilo provoz v areálu Svitu, kde zůstane otevřené po tři dny v týdnu.

Centrum zájemci naleznou na ulici Jana Antonína Bati v prostoru bývalé hlavní brány budovy č. 1 ve druhém nadzemním podlaží. Otevřeno bude v pondělí, ve středu a v pátek od 8 do 15 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Výdaje spojené s následky války na Ukrajině nás stojí nemalé prostředky. Přesunutím asistenčního centra ušetříme v krajském rozpočtu řádově stovky tisíc korun měsíčně. Zcela zavírat centrum zatím nebudeme, peníze za jeho provoz ale budeme požadovat formou refundací od státu,“ uvedl hejtman Radim Holiš. Zároveň dodal, že pokud by nastala další vlna covidu, může v prostorách vzniknout očkovací centrum.

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině se otevřelo 3. března v areálu nemocnice Tomáše Bati. Doposud se v něm registrovalo 11 173 uprchlíků.