Jak v zimě doplnit cenné látky, aniž bychom kupovali bledá rajčata bez chuti. Zkuste salát z červené řepy

Ilustrační foto

Rajčata, papriky, okurky a další zeleninu koupíme v supermarketech po celý rok, otázkou je však kvalita. Zelenina většinou nedozrává na skutečném slunci, ale v rychlených podmínkách průmyslového pěstování, což se samozřejmě odráží nejen na její chuti, ale také obsahu cenných látek. Když k tomu připočteme, že se nesklízí ve stádiu plné zralosti, protože jinak by dopravu ze zahraničí k nám nevydržela a zkazila se, pak je jasné, že mezi její vysokou cenou a diskutabilním přínosem pro naše zdraví je dosti velký nepoměr.

Proč jíst v zimě řepu?

Člověk by měl jíst hlavně ty plodiny, které pocházejí z oblasti, kde žije (jeho trávicí enzymy jsou již vývojově přizpůsobeny získat z dané plodiny maximum) a měl by je jíst aspoň přibližně v době, kdy dozrávají (obsahují nejvíce cenných látek). Jenže co jíst v zimě, kdy u nás nedozrává nic snad kromě plísně na bramborách, které jsme zapomněli ve vlhkém sklepě?

Mezi plodiny, jež nám i v zimě mají co poskytnout, patří červená řepa a česnek nebo cibule. Vyrobit salát z červené řepy podle našeho receptu vám nezabere moc času. Odměnou získáte málo kalorický, zato však sytý pokrm, který vašemu tělu dodá řadu cenných živin, které mu v zimě mohou chybět. O červené řepě se mimo jiné říká, že čistí krev, detoxikuje organismus a údajně má také protirakovinné účinky.

Suroviny:

2 menší nebo 1 větší červenou řepu

120 g sýru Lučina (cca 1 kostka sýru)

Zelené olivy bez pecek ve slaném nálezu (cca ½ sáčku oliv)

1 střední cibule žlutá nebo červená

2 natvrdo uvařená vejce

Postup přípravy:

Neoloupanou řepu omyjeme a povaříme. Není nutné vařit ji úplně doměkka, protože ji po vychladnutí oloupeme a nastrouháme do mísy. Přidáme Lučinu, kterou důkladně rozetřeme a promícháme s řepou. Bokem nakrájíme nadrobno cibuli a uvařená vejce. Olivy také nakrájíme, jednu olivu na čtyři nebo pět kousků a vše jemně vmícháme do salátu. Nakonec přidáme samotný slaný nálev z oliv, který salátu dodá pikantnější chuť. Množství cibule, oliv a zejména nálevu z oliv přizpůsobte své vlastní chuti. Cibuli můžete zaměnit za utřený česnek. Jeho množství závisí na vaší chuti.

Salát podávejte např. s čerstvým pečivem.