Našla peněženku a myslela si, že ji nikdo nevidí. Policie však má záběry nepoctivé ženy a hledá ji

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – V prodejně potravin v Praze 6 ležela na zemi opuštěná peněženka. Našla ji neznámá žena, ale strčila si jí do kapsy, zaplatila a z obchodu odešla. Stále ji hledá policie a hrozí jí až dva roky za mřížemi.

„V souvislosti s případem zatajení věci, pátrají policisté z místního oddělení Řepy po totožnosti neznámé ženy,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Rybanský. Tato žena byla zprvu jen běžnou zákaznicí obchodu s potravinami v ulici Makovského, a klidně projížděla s vozíkem mezi regály. V jednu chvíli ji však zaujala nezvyklá věc ležící na zemi. Byla to peněženka. Žena se příliš nerozmýšlela a cizí věc rychle vstrčila do kapsy. Na ohlášení nálezu zřejmě vůbec nepomyslela, a pravděpodobně ani na to, že se právě dopouští trestného činu. Navíc si byla jistá, že ji nikdo neviděl. Po činu v klidu došla k pokladně, kde zaplatila svůj nákup a rychle z prodejny zmizela.

Ovšem přepočítala se, její čin i podobu zaznamenaly bezpečnostní kamery v prodejně. Pokud neznámou ženu na záběrech poznáváte nebo máte informace k jejímu pobytu, kontaktujte prosím linku 158. V peněžence, kterou žena odnesla byly kromě dokladů také platební karty a peníze, celkem více než čtrnáct tisíc korun. „Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů zatajení věci a neoprávněné opatření, pozměnění a padělání platebního prostředku, za což pachatelce v případě odsouzení hrozí až dva roky ve vězení,“ doplnil mluvčí. Případ se odehrál v polovině listopadu minulého roku.

Přímo při činu. Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR