Splňte si sen být na chvíli pilotem v Leteckém muzeu Jana Kašpara

Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara. Zdroj: muzeumletectvi.cz pro novinykraje.cz

Milujete létání a chtěli byste si vyzkoušet, jaké to je řídit aeroplán? Přijeďte do Leteckého muzea Ing. Jana Kašpara v Pardubicích, kde se můžete posadit do leteckého simulátoru a vyzkoušet si, jaké to je, být opravdovým pilotem. Čeká vás nezapomenutelný zážitek!

Slavný pilot a jeho let

Naši předci před více jak sto lety s údivem sledovali přelet Jana Kašpara z Pardubic do Prahy. Tenhle slavný let českého průkopníka aviatiky se natrvalo zapsal do naší historie. Více o proslulém pardubickém rodákovi, ale také o době, kdy obloha nebyla plná areoplánů, se dozvíte v Leteckém muzeu Ing. Jana Kašpara. Přímo v areálu letiště Pardubice se nachází nenápadný hangár, kde můžete navštívit unikátní expozici, která se věnuje životu prvního českého aviatika, až po jeho tajemnou smrt. Doslova na dosah ruky budete mít letuschopné repliky prvních letadel, která se kdy vznášela po obloze. Ať už je to slavný letoun bratří Wrightů, nebo Kašparův Blériot. Letadla si můžete osahat a do některých i vlézt. A zajímavostí mají v muzeu ještě celou řadu, uvidíte zde například Pozorovací balon, což je zmenšená rakousko-uherská replika vzducholodi vz.17.

Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara. Zdroj: muzeumletectvi.cz pro novinykraje.cz

Muzeum se dále věnuje historii letectví Pardubicka. Od prvních pokusů Kašpara s bratrancem Čihákem přes působení Luftwaffe na místním letišti až po současnost, kdy je v Pardubicích provozováno civilní letiště souběžně s armádním Centrem leteckého výcviku.

Já letím….

V leteckém muzeu si můžete prostřednictvím virtuální reality vyzkoušet pocity opravdového pilota. Je jen na vás, jestli si zvolíte historický dvouplošník, moderní stíhačku nebo dopravní letadlo. Simulátor je vybaven základními ovládacími prvky letounu, tedy kniplem, pedály a plynovou pákou. Navíc sednete do sedačky typu KK-1, která byla svého času instalována v letounech Mig-15, L-29 nebo IL-28. Simulátor je vhodný i pro děti, obtížnost ovládání se dá přizpůsobit.

Turistické informace

Z technických důvodů je muzeum otevřeno převážně na základě rezervace. Počet lidí nehraje roli. Nezáleží na tom, jestli jste jednotlivec, rodina nebo skupina přátel. Prohlídku si snadno rezervujete přímo na stránkách muzea přes online systém (bez registrace), nebo na tel. +420 739 203 383. A pokud nejste pardubičtí, určitě ještě navštivte samotné Pardubice, město perníku a koní.

Místo

Pardubický kraj, okres Pardubice, město Pardubice

GPS muzea: 50.0204942N, 15.7330139E

Kontakt

Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara
Pražská 179, 53006 Pardubice
tel.: +420 739 203 383
e-mail:
aeropark@seznam.cz
www.muzeumletectvi.cz

Otevírací doba

Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara je otevřeno převážně na základě rezervace. Bližší informace na webových stránkách muzea v kolonce rezervace.

Vstupné

dospělí 80 Kč, děti, důchodci, ZTP (děti od 3 do 15 let) 50 Kč

Vstupné – letecký simulátor

Letecký simulátor (10 minut) – 50 Kč
Volné létání v simulátoru. Cena platí pouze s platnou vstupenkou nebo slevovým kuponem.

Letecký výcvik na simulátoru (30 minut) – 250 Kč
Teorie a základy létání. V ceně certifikát, pilotní průkaz i základní znalost létání. Po kurzu dokáže pilotní žák virtuálně vzlétnout a přistát s letounem Cesna 172.

Virtuální realita (20 minut) – 95 Kč
Volný let na různých místech světa. Létání na drakovi – zalétejte si jako Deanerys nebo Harry Potter!

Přistání na Měsíci – 250 Kč
Zážitkový let k Měsíci, přistání s lunárním modulem “Eagle”, procházka po měsíčním povrchu a návrat zpátky na Zemi.

Kde se najíst a ubytovat?

Město Pardubice má širokou nabídku restaurací, kaváren, cukráren, penzionů, hotelů a dalších ubytovacích i restauračních zařízení. Navštivte internetové stránky Turistického informačního centra Pardubice a můžete si vybrat, kam jít na oběd, na zákusek či se ubytovat.

Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara. Zdroj: muzeumletectvi.cz pro novinykraje.cz

 

Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara. Zdroj: muzeumletectvi.cz pro novinykraje.cz