Cyril Dobrý: Natáčení mi dalo zabrat jak fyzicky, tak psychicky

Nová šestidílná kriminální minisérie Zrádci, je zjednodušeně řečeno o zlých lidech s dobrými rodinami. Zrádci jsou příběhem o nerovném boji policie s drogovou mafií a o morálních hranicích, které je někdy třeba překračovat. Scénář vznikl podle původního námětu Jiřího Vacka, jednoho ze zakladatelů Národní protidrogové centrály, a na základě příběhů policistů z terénu. Děj by se dal shrnout jako tři týdny v životě dealera Davida Frýdla (Cyril Dobrý) který působí v česko-vietnamské drogové mafii i jako policejní informátor. Během vyšetřování se setkává s analytičkou Petrou Vávrovou, kterou hraje Lenka Krobotová. Ta v něj získá důvěru a společně se pokoušejí dostat hlavu vietnamské mafie.  

Co byste řekl o své postavě Davida Frýdla?

David umí pohotově vyřešit problémy, bohužel však není schopen vnímat širší souvislosti vlastních rozhodnutí v časové perspektivě, což ho nakonec dostihne,“ popisuje svou postavu Cyril Dobrý.

Prošel jste nějakou speciální průpravou pro přípravu role, studoval jste informace z ověřených zdrojů týkající se drogové problematiky u nás?

Miro Šifra, scénárista, byl můj zdroj informací. To on mi hodně pomohl.

Jaký je váš David? Co Vás na něm baví nejvíc a v čem mu naopak nerozumíte?

Baví mne, že umí pohotově vyřešit problémy, které v různých situacích vyvstávají. Bohužel je však není schopen vnímat širší souvislosti vlastních rozhodnutí v časové perspektivě, což ho nakonec dostihne.

Jak jste se k roli Davida dostal? Prošel jste standardním castingem nebo si vás Viktor Tauš vybral?

Oboje. Prošel jsem castingem a Viktor si mne vybral.

Jaký záběr byl pro vás nejnáročnější? A naopak, který vás nejvíce bavil?

Mne ty náročné baví. Bylo jich hodně a dali mi zabrat jak fyzicky, tak psychicky.

Byla to vaše první spolupráce s Viktorem Taušem? Jaké to bylo?

Hustý!

Jaké to bylo jako de facto „nováček“ přijít na plac mezi již sehranou partu?

Pro mne super, všichni byli milí.