Ukradené violoncello za šílené peníze! Poznáváte podezřelého muže?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – V polovině ledna se neznámý pachatel vloupal do vozidla na Praze 10 a ukradl drahé violoncello a další věci. Policisté zajistili kamerové záznamy, třeba ho někdo pozná.

„Policisté hledají muže, který je podezřelý z vloupání do vozidla a krádeže violoncella v hodnotě osmdesát tisíc korun,“ uvedl dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Neznámý pachatel se vloupal do zaparkovaného vozidla na ulici Vršovické v Praze 10. Do vozu se dostal tak, že rozbil zadní boční okénko. Z vozidla následně ukradl violoncello značky Honěk, smyčce a struny. Celková škoda, kterou způsobil svým činem majitelce, byla vyčíslena na sto třicet tisíc korun.

Policisté zajistili v rámci prošetřování případu kamerové záznamy, na kterých je zachycen mladý muž s ukradeným nástrojem. Na dalších záběrech z nákupního centra Eden je tento muž v doprovodu dalších osob, které ho pravděpodobně znají. Policisté žádají veřejnost, aby se ozvali na linku 158 všichni, kteří muže na záběrech poznávají nebo ví o jejich pohybu. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci. V případě dopadení a odsouzení tak hrozí pachateli až pětiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR