Muž na střeše zaměstnal hasiče, policisty i záchranáře! Dlouhých sedm hodin nechtěl dolů

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté, hasiči i zdravotníci byli nasměrováni do ulice Janderova v Praze 10. Důvodem zásahu byl muž na střechách domů, který hrozil skokem. Dlouhých sedm hodin se ho nedařilo přimět, aby nebezpečné místo opustil.

Deset minut před půl třetí odpoledne přijal operační důstojník oznámení, že v Janderově ulici v Praze 10 běhá po střechách domů člověk,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Na místo jako první dorazili policisté z motorizované pohotovostní jednotky. Spatřili tančícího muže na střeše domu, a okamžitě s ním navázali kontakt. Muž jim oznámil, že pokud se přiblíží, skočí dolů. Také vyhrožoval agresí vůči policistům.

Policisté proto na místo povolali hasiče s výškovou technikou a také záchranáře. Velitel zásahu pak ještě povolal další jednotky policie, včetně vyjednavačů. „Hasiči nainstalovali pod dům seskokovou matraci a vysunuli žebřík, v jehož koši byli vyjednavači pražské policie,“ doplnila mluvčí. Práce zkušených policejních odborníků se však míjela účinkem. Muž neustále poskakoval mezi komíny a střídaly se u něho nálady od tesknivé po agresivní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Posun nastal až ve chvíli, kdy policisté zjistili, koho mají před sebou. „Tento několikrát soudně trestaný pětatřicetiletý recidivista stál v minulém roce několik hodin na sloupu trakčního vedení v Děčíně,“ uvedla Siřišťová. Rovněž je uživatelem návykových a psychotropních látek. Během zásahu několikrát ohrozil vyjednavače kopy a údery do koše výškové plošiny.

Drama skončilo čtvrt hodiny před dvaadvacátou hodinou, kdy muž nastoupil do koše. Dole byl předán policisty do rukou záchranářů a převezen do nemocnice. Během tohoto zásahu byla ulice Janderova zcela uzavřena. Muž je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Důvody jeho chování jsou předmětem šetření policie.

Zdroj: Policie ČR