Stovky gramů drogy zabavili policisté v Libni

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté provedli kontrolu v pražské Libni. V objektu, kde se nacházejí osoby s kriminální minulostí. U jednoho z nich pak nalezli pervitin a marihuanu. Nyní mu hrozí až pět let za mřížemi.

Policisté z místního oddělení Libeň prováděli v sobotu odpoledne kontrolu zájmového objektu v pražské Libni,“ uvedla dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. V tomto objektu totiž bydlí převážně osoby s bohatou kriminální minulostí. „U jednoho z ubytovaných nalezli policisté pervitin a více než 600 gramů marihuany,“ dodala mluvčí. Marihuana byla nachystaná v igelitových pytlíčcích a s největší pravděpodobností byla tak připravena k dalšímu prodeji.

Provedenou lustrací policisté zjistili, že jednatřicetiletý muž již byl v minulosti za drogovou trestnou činnost odsouzen. Muž byl omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu. Zde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. V případě odsouzení tak pachateli hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.