VIDEO: Recidivista v podmínce kradl v bytovém domě. Našli u něho 300 tisíc korun!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Na linku 158 oznamovatel nahlásil muže, který se vloupal do bytového domu v Praze 4. Muž je ozbrojený a tedy nebezpečný. Na místo vyrazilo několik hlídek policistů, ale v domě nikoho nenašli.

V sobotu ráno přijal operátor tísňové linky oznámení o muži, který se v ulici Hráského v Praze 4 vloupal do kolárny,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina. Oznamovatel dále uvedl, že je muž ozbrojen krátkou střelnou zbraní a doplnil detailní popis pachatele. Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky s tím, že musí být maximálně obezřetné, protože je muž ozbrojený.

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky společně s kolegy z hlídkové služby prohledali celý bytový dům. Nalezli pouze vypáčené dveře a věci připravené k odnesení. Dvě umělé květiny a nové záchodové prkénko. Nikdo se však na místě nenacházel. Proto vyrazili policisté do okolních ulic a hledali muže odpovídajícího popisu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po několika minutách se podařilo muže nalézt v nedalekém parku,“ doplnil mluvčí. Podezřelého muže se podařilo zadržet pomocí hrozby namířené střelné zbraně. Během následné osobní prohlídky nalezli policisté u muže plynovou pistoli, množství nejrůznějších nástrojů k páchání trestné činnosti a malé taštičce měl muž v hotovosti tři sta tisíc korun. Původ těchto peněz je předmětem dalšího šetření.

Policisté rovněž zjistili, že se jedná o dvaadvacetiletého recidivistu, který byl pravomocně odsouzen podmíněným trestem v loňském roce. Rovněž se jednalo o majetkovou trestnou činnost. Podmínka muži vyprší až v roce 2022 a tak si tento sedmiměsíční trest bude muset odsedět. „V případě odsouzení za další trestný čin se mu může trest prodloužit až o další tři roky,“ uzavřel mluvčí. Policejní video naleznete na tomto odkazu.