Policisté hledají důležitého svědka napadení. Natáčel si incident na mobilní telefon?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Muž a žena napadli řidiče autobusu v zastávce Želivského. Zastal se ho policista v civilu. Dvojice se pustila i do něho. Policie hledá důležitého svědka, který si incident pravděpodobně natáčel na svůj mobilní telefon.

Kriminalisté třetího policejního obvodu vyšetřují případ napadení policisty v jeho osobním volnu,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Ke konfliktní situaci došlo v pondělí desátého května ve večerních hodinách na zastávce autobusu Želivského. Během jízdy autobusu muž a žena vulgárně napadali řidiče a pokoušeli se dostat k němu do kabiny.

Celé situaci byl přítomen kriminalista ve svém osobním volnu. Ten se předpisově prokázal služebním průkazem a dvojici na místě zadržel, aby je mohl předat policistům v uniformě, kteří již směřovali na místo. Dvojice však začala policistu napadat a to jak verbálně, tak i fyzicky. Dokonce se pokusili z místa utéct. Policista je zpacifikoval pomocí donucovacích prostředků a následně je předal kolegům ve službě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pětačtyřicetiletý muž a sedmatřicetiletá žena jsou v současné chvíli podezřelí ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě. V případ odsouzení jim hrozí trest až čtyři roky za mřížemi,“ doplnila mluvčí. Pokud svědka, který je zachycen na fotografii poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte prosím policii prostřednictvím linky 158.

Zdroj: Policie ČR