Proměňte svou koupelnu v domácí lázně

Jak by se vám líbilo dopřát si po náročném dni relax v hydromasážní vaně, nafukovací vířivce nebo ve finské sauně? Za odpočinkem už nyní nemusíte nikam chodit, domácí wellness si totiž zvládnete zařídit u sebe doma. Jak na to?

Domácí wellness vytvoříte už na 15 m²

Nadchla vás myšlenka domácího wellness? Než se pustíte do její realizace, zvažte, kolik prostoru máte k dispozici a jaké lázeňské aktivity si chcete doma dopřát. Plnohodnotné domácí lázně, které vám nabídnou relaxaci ve finské sauně, vířivce nebo v multifunkčním sprchovém koutě, lze zřídit již na ploše od 15 m².

Dopřejte si relaxační koupel nebo hydromasáž

Jestliže rádi relaxujete v horké vodě, nesmí ve vaší koupelně chybět prostorná vana nebo nafukovací vířivka. Vysoká teplota vody a bublinková masáž dokonale uvolní ztuhlé svaly a navodí pocit pohody. Jste-li limitováni prostorem, nezoufejte. Zasloužený relax po náročném dni vám dopřejí moderní sprchové kouty vybavené masážními tryskami a tropickým deštěm.

Tip: Nevíte si rady s výběrem hydromasážní vany nebo vířivky? Pomohou vám recenze ověřených uživatelů, které najdete na Heurece.

Prohřejte si celé tělo v sauně

Máte-li v koupelně dostatek prostoru, zvažte pořízení domácí sauny. Pravidelné saunování má příznivý vliv na zdravotní stav člověka – snižuje napětí a míru stresu, podporuje prokrvení organismu a zlepšuje imunitní systém.

V současné době můžete do bytu umístit jak moderní infrasaunu, tak klasickou finskou saunu. Zatímco první jmenovanou lze jednoduše zapojit do elektrické zásuvky a hned začít používat, finská sauna se vyhřívá zpravidla elektrickými kamny.

Zapomeňte na starosti v relaxační zóně

Chcete-li svůj domácí wellness dovést k dokonalosti, nezapomeňte na relaxační zónu. Zvlášť po saunování je důležité dopřát si odpočinek na lehátku, při kterém pomalu dochází k návratu srdečního tepu a fyzické teploty zpět k normálu.

Relaxační kout zařiďte pohodlným nábytkem z materiálu, který odolá vlhku, vodě a změnám teploty. Ideální volbou je nábytek vyrobený z exotických dřev, umělého ratanu, z nerezu či hliníku kombinovaný s odolnými tkaninami.

Atmosféru dotvoří vhodné osvětlení

O navození té správné relaxační atmosféry se postará vhodné osvětlení. Místo jednoho centrálního svítidla rozmístěte po celé koupelně hned několik světelných zdrojů, které se budou vzájemně doplňovat. Výhodou je možnost regulace intenzity osvětlení nebo možnost barevného podsvícení.