Bývalý voják brutálně napadal lidi v Praze

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Několik zraněných lidí má na svědomí 42letý cizinec, který dříve pracoval jako voják. Útoků se dopouštěl od loňského května, kdy zmlátil dva muže na ubytovně. Kriminalistům se muže nedařilo dopadnout, protože často měnil místo pobytu. Povedlo se jim to až v uplynulých dnech.

První nahlášený útok od bývalého vojáka evidují kriminalisté od května loňského roku. Cizinec brutálně napadl na ubytovně v Praze 8 dva muže poté, co ho upozornili na zákaz kouření v prostorách společné kuchyňky. Jednomu zlomil nos a další kosti v obličeji, druhý utrpěl tržné rány v obličeji. Navíc jim vyhrožoval zabitím. U sebe měl viditelně nůž, což zvyšovalo u napadených obavy o své zdraví a život.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Druhého napadení se dle policie dopustil v listopadu u obchodního centra ve Vršovicích. „Zde po krátké slovní rozepři napadl o šest let mladšího muže, kterého opakovanými údery do obličeje a horní poloviny těla srazil na zem. Poté jej kopal do hlavy a zad. Útok trval několik minut a jen shodou šťastných okolností při něm nedošlo k závažnější újmě na zdraví poškozeného,“ sdělila k útoku policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Další útok se odehrál letos v březnu na ulici v Praze 4. Cizinec chtěl po starším muži cigaretu, a pak aby si sundal brýle. Poškozený muž se ze strachu zamkl v autě. Útočníka to rozzuřilo, vzal cihlu z blízkého staveniště a prohodil ji předním oknem. Napadenému způsobil zranění ramene.

Kriminalistům se muže dlouho nedařilo dopadnout, protože se pohyboval po celé Praze a neustále měnil místo pobytu. Zadržení se povedlo až v uplynulých dnech. „Jelikož kolegové pracovali s informací, že se jedná o bývalého profesionálního vojáka, který ovládá bojová umění, věnoval se aktivně boxu a mohl být ozbrojen, použili při jeho zadržení donucovacích prostředků,“ dodala mluvčí s tím, že se podezřelý zadržení aktivně bránil.

Poté u muže našli pět vrhacích nožů se speciální úpravou. Obviněn byl ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, za což mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Soud ho poslal do vazby.