Leží vám v šuplíku nepoužívaný mobil? Dejte ho k recyklaci na Prahu 10

PRAHA – Téměř tři miliony mobilních telefonů se každoročně prodá v České republice. A kam s těmi staršími či nefunkčními? Lidé je mohou odevzdávat až do konce dubna do sběrných boxů ve všech pobočkách knihovny či na radnici Prahy 10. Úřad je v rámci akce Desítka bez odpadů pošle k recyklaci.

Praha 10 reaguje na fakt, že lidé k recyklaci odevzdají přibližně jen desetinu prodaných telefonů a zhruba více než trojnásobek odložených mobilních telefonů zůstává v šuplících.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Chceme přispět k tomu, aby se tento poměr výrazně navýšil, a zároveň problematiku recyklace přiblížit co největšímu okruhu lidí. Mobilní telefony totiž obsahují plastové, hliníkové, ale i jiné materiály včetně drahých kovů, které můžeme díky recyklaci vytěžit a opětovně využít. Šetříme tak vyčerpatelné přírodní zdroje,“ vysvětluje místostarostka pro oblast životního prostředí Jana Komrsková (Piráti).

Sběrné boxy na nepoužívané telefony lidé najdou v infocentru vršovické radnice a na desítkových pobočkách Městské knihovny v Praze (Dům čtení v Ruské ulici, pobočky v ulici Korunní, v Malešicích, na Skalce a na Zahradním Městě).

Sbírání drobných elektrozařízení je součástí tříměsíční kampaně Desítka bez odpadů. Kampaň také přináší zajímavé tipy, jak snižovat produkci odpadů a jak ho dále využívat. Již 24. dubna místní organizace „Natura, quo vadis?“ pořádá Den země v Malešicích, mini veletrh o životním prostředí a udržitelném rozvoji. Dále 11. června na Praze 10 proběhne historicky první Reuse den, kde si lidé budou moci i přímo mezi sebou vyměňovat věci.

Radnice Prahy 10 spolupracuje na kampani s neziskovým projektem REMOBIL a Městskou knihovnou v Praze.