Dopálený mladík poškrábal klíčem auta. Škoda za čtvrt milionu

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Kosočtverce na kapotách a rýhy po obvodu vyryl mladík několika autům. Vytočilo ho jejich špatné zaparkování, které mimo jiné znemožnilo průjezd linkovému autobusu číslo 134. O případu, který se stal 22. března ve večerních hodinách na Pankráci informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

Špatně zaparkovaných aut stálo na jedné straně Děkanské vinice v Praze 4 několik. Naštěstí jen čtyři z nich odnesly řádění naštvaného mladíka. Zničil jim lak na bocích, zadních částech karoserie a kapotách, celková škoda je za čtvrt milionu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidiči špatně parkujících aut to nebudou mít jednoduché. Kromě toho, že jim vandal poničil vozy, budou se zodpovídat z přestupku, protože parkovali tam, kde neměli. Svým neohleduplným přístupem znemožnili průjezd ulicí autobusům z městské hromadné dopravy.

„Jednání muže a částečně i jeho tvář zachytila kamera autobusu i městského kamerového systému. Nyní pátráme po jeho totožnosti, a jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158,“ vyzval veřejnost policejní mluvčí Jan Daněk a dodal, že za trestný čin poškození cizí věci mladíkovi hrozí až jeden rok vězení. Také ho nemine placení vzniklé škody.

Zdroj: Policie ČR