Vydejte se na zábavnou venkovní hru Prahou po stopách Milady Horákové

Zdroj: MČ Prahy 2

PRAHA – Dnes začíná venkovní hra Putování Prahou 2, která provede zájemce po místech spojených s památkou Milady Horákové. Projít se, poznat její rodný dům i další místa a k tomu si zasoutěžit, mohou lidé až do 31. května. Účast je zdarma.

Poznávat historii a dozvídat se zajímavosti lze zábavnou formou, i když jde o vážnější témata. „Po odhalení nové pamětní desky na rodném domě Milady Horákové a vydání publikace jsme se rozhodli život statečné ženy, která se stala symbolem odporu proti totalitě ve 20. století, přiblížit. Účastníci hry se vydají od rodného domu dalšími místy na Vinohradech, kde byla Milada, rozená Králová, pokřtěna. Dále kde vyrůstala, chodila do škol a vdala se. Navštíví i místa na Novém Městě a na Vyšehradě, kde je uctěna její památka,“ představuje projekt místostarosta Prahy 2 pro oblast kultury Jaroslav Šolc.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Putovní trasu, která má devět stanovišť, si mohou lidé projít i jen po částech, pokud mají méně času. Na všech místech budou řešit zadané úkoly a sbírat body za správné odpovědi na otázky. Vystačí si i jen s otázkami na papíře nebo mohou použít chytrý telefon. Pokud získají do konce května dostatek bodů, zapojí se do losování o ceny.

Zájem Pražanů o venkovní poznávací hry je velký. „Již teď připravujeme další putovní hry, které se vztahují k tématům spojeným s českou historií procházející naší městskou částí. Jednou z nich je trasa k 160. výročí vzniku Sokola, druhou si pak připomeneme 80 let od akce Anthropoid. Obě nové trasy otevřeme ještě v prvním pololetí. Novinkou bude i dlouhodobé sbírání bodů z libovolných tras Putování Prahou 2 v rámci Roku Dvojky, kdy limitem pro účast v soutěži o věcné ceny bude zisk symbolických 222 bodů.“ dodává Jaroslav Šolc.

Do putovních her se mohou zájemci zapojit prostřednictvím speciálního webu.