Dobrovolníci z Ukrajiny budou uklízet Sedmičku

Zdroj: Shutterstock

PRAHA – Uprchlíci před válkou na Ukrajině, kteří aktuálně přebývají na Praze 7 i jiných částech metropole, se rozhodli udělat v sobotu 9. dubna úklidovou akci. Chtějí tak poděkovat za pomoc, které se jim dostalo. Do akce se zapojí také čeští dobrovolníci.

Dobrovolníci se sejdou v sobotu v 9 hodin u prodejny Žabka na rohu ul. Dělnická a Komunardů v Praze 7. Další úklid se uskuteční ve stejný den v Praze 10.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Úklid organizujeme na znamení vděčnosti za všechny naše lidi, kterým se zde dostalo úžasného přijetí a velké pomoci. Chceme udělat alespoň něco na oplátku,“ řekla organizátorka akce Marija, která pochází z Ukrajiny. V Praze žije již několik let a nyní silně prožívá osudy svých krajanů.

Praha 7 akci podpoří dodáním pytlů na odpadky a dalšího vybavení a zároveň zajistí svoz sesbíraného odpadu. Sedmička rovněž vytipovává místa, kam půjdou účastníci uklízet. Organizátoři na základě velkého zájmu zvažují, že by v podobných aktivitách pokračovali i na
dalších místech v Praze.