Pražská tržnice se promění, přibude více zeleně a náměstí

Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy

PRAHA – Pražská tržnice projde v několika příštích letech velikou proměnou a bude propojena i s okolím. Porota v mezinárodní soutěži vybrala vítězný návrh, který zahrnuje nové náměstí i dětská hřiště, vše bude doplněno desítkami stromů i novou zelení. Projekt bude částečně hotový v roce 2027.

„Areál Pražské tržnice se nám ještě nedávno doslova rozpadal před očima a Praha se o něj soudila s jeho bývalým nájemcem. Budoucnost byla nejistá. Soudní spor se nám ale podařilo vyhrát a od té doby realizujeme první neodkladné opravy a změny. Veřejná prostranství areálu však potřebují jednotný přístup a nová řešení, aby fungovala jako celek. Rozhodli jsme se je najít v mezinárodní soutěži,“ sdělil Pavel Vyhnánek, náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu, který má Pražskou tržnici na starosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Více zeleně a stromů přinese do areálu vítězný návrh pražského Studia Perspektiv. Díky zavlažování dešťovou vodou a novým vodním prvkům bude v areálu příjemné klima, a to i v letních měsících. U objektu bývalé vodárenské věže vznikne nové náměstí, a také nová dětská hřiště. Tržnice bude propojena s okolím díky novým vchodům, nebude chybět ani moderní mobiliář k sezení.

Stavební práce na Tržnici ale nezačnou hned. Projekt se bude rozpracovávat další tři roky a úpravy poté proběhnou po etapách, aby nenarušily provoz areálu. Nové podoby první části Tržnice se Pražané dočkají přibližně v roce 2027. Náklady na rekonstrukci se vyšplhají na stovky milionů korun.