Jaké jsou hadí rekordy? To se dozvíte na víkendové akci v pražské zoo

Užovka podplamatá, Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

PRAHA – Pro obdivovatele plazů připravila Zoo Praha speciální víkendovou akci. Oslavte s ní sobotní svátek svatého Jiří (24.4.), den, kdy podle pranostiky vylézají hadi a štíři. Na komentované vycházce se dozvíte mnoho zajímavostí ze života hadů. Akce nabízí jak vycházky, tak i doprovodný program o hadech ve vzdělávacím centru.

Pražská zoo nachystala hadí akci v rámci dnešního Dne Země. Je to speciální den, kdy si připomínáme krásu a bohatost životního prostředí, ale též důležitost jeho ochrany. Návštěvníci se o víkendu seznámí s hadími rekordy a naučí se rozpoznávat jednotlivé druhy hadů české přírody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Chovatel hadů Vojtěch Víta na komentované vycházce vyvrátí návštěvníkům mýty o zmijích a dalších českých hadech a zaměří se na ochranu hadů i na hlavní příčiny jejich ohrožení. Program doplní soutěžní kvízová trasa za vybranými druhy hadů chovanými v Zoo Praha.

V sobotní vycházka začíná v 10:30 hodin a bude zaměřená především na volně žijící plazy v areálu zoo. Nedělní vycházka začíná ve stejný čas a bude zaměřená na prohlídku plazů v chovech pražské zoo. Sraz bude vždy u hlavního vchodu zoo.

Vzdělávací centrum si připravilo doprovodný program, který bude jak v sobotu, tak i v neděli od 10 do 16 hodin. Seznámíte se s plazy, dozvíte se o hadích rekordech a můžete si vyrobit svého hada.