Strážníci šli ukončit rvačku na Václaváku. Jeden z nich byl zraněn

Zdroj: Městská policie hlavního města Prahy

PRAHA – V neděli 24. dubna před půlnocí projížděla hlídka městských strážníků horní částí Václavského náměstí, když si v horní části pod Pomníkem svatého Václava všimli hloučku mužů, kteří se mezi sebou strkali a zjevně se schylovalo k bitce. Strážníci se rozhodli zasáhnout, jeden z nich však byl zraněn.

„Strážníci ke skupince osob doběhli ve chvíli, kdy jeden z mužů pěstmi útočil na hlavu a horní polovinu těla jiného muže. Za pomoci hmatů a chvatů strážníci muže od sebe odtrhli,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Agresor však po oddělení od svého spolubojovníka uštědřil ránu i jednomu ze strážníků, a tak ho jeho kolegové okamžitě svedli na zem. „Muž ale neustále kladl aktivní odpor se snahou znovu zaútočit, proto mu byla nasazena pouta,“ doplnila Seifertová.

Mladý cizinec nadýchal 2,26 promile. „Pro podezření ze spáchání trestného činu ho strážníci předali k dalšímu opatření státní policii. Zraněný strážník byl následně ošetřen v nemocnici a byla mu vystavena pracovní neschopnost, která stále trvá,“ dodala mluvčí.