Dvacet sklepů v Radotíně bylo vykradeno!

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Dvacet vykradených sklepů měli během dvou dní za sebou obyvatelé pražského Radotína. Díky všímavosti jednoho z nich se však policii podařilo tři zloděje dopadnout. Jeden z dopadených měl na svědomí i vykradená auta stojící vedle domů s navštívenými sklepy.

„V pondělí 25. dubna kolem třetí ráno zavolal obyvatel domu ve Vindyšově ulici v Praze 5 na policii, protože ho vzbudily podivné zvuky vycházející ze sklepa,“ informoval o události policejní mluvčí Jan Rybanský. Muž věděl, že sklepy byly už o den dříve vykradené. Nechtěl nic ponechat náhodě a vše operátorům linky 158 popsal. Ti okamžitě vyslali na místo policejní hlídku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dopadení pachatelů tak bylo otázkou pár minut. „Podezřelou se povedlo zadržet na útěku v garážích, dvojici mužů přímo při činu,“ upřesnil Rybanský. Případ si na místě převzala kriminálka. Při výslechu zjistila, že zadržený jednačtyřicetiletý zadržený s druhým šestadvacetiletým spolupachatelem mají na svědomí vykradení dvaceti sklepů, zatímco jejich sedmatřicetiletá kolegyně čekala opodál.

„Dále se kriminalistům podařilo odhalit i totožnost pachatele, který se do stejných sklepů vloupal o den dříve. Byl to totiž jeden ze zadržených a kromě sklepů neunikla jeho pozornosti ani vedle zaparkovaná auta. Celková škoda na vozech, poškozených kójích a odcizeném kole dosáhla pětaosmdesáti tisíc korun,“ dodal mluvčí.

Vykradač sklepů i aut šel jako jediný do vazby, a je podezřelý z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až tři roky ve vězení. Ostatní jsou stíháni na svobodě a za podezření z krádeže jim hrozí až dva roky za mřížemi.