Důchodce bez řidičáku a opilá žena za volantem. Jejich opakované prohřešky řešila policie

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Dva nebezpečné řidiče řešili pražští strážníci během dvou dnů. Ženu na Praze 12, která před řízením auta popíjela víno a důchodce na Starém městě bez řidičského oprávnění. Oba byli předáni státní policii.

Strážníci dostali 6. května oznámení o ženě, která pravidelně vyjíždí v Modřanech mezi třetí a čtvrtou odpoledne ve stavu opilosti. Objevili ji, když projížděla Chuchelskou ulicí. „Čtyřicetiletá žena na dotaz strážníků, zda řídila pod vlivem alkoholu, přiznala před jízdou tři dvoudeci vína. Dechová zkouška potvrdila přes 1,8 promile,“ uvedla v prohlášení pro novináře policejní mluvčí Jiřina Ernestová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O den později projížděli strážníci Dušní ulicí. Všimli si parkujícího auta s mužem, o němž věděli, že mu byl v minulosti vysloven zákaz řízení. „Když se s vozidlem rozjel, hlídka ho zastavila a vyzvala k předložení dokladů. Výsledek lustrace v registru řidičů potvrdil jejich podezření, že zákaz řízení 78letého muže stále trvá,“ dodala Ernestová.

Oba případy podezření na spáchání trestného činu si převzala k dořešení státní policie.