Dvojice krutě týrala více než 40 koček! Hrozí jí 5 let ve vězení

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Na 44 koček bylo krutě týráno dvojici pachatelů, mužem a ženou, v bytě v Praze 20. Kočky různého stáří a plemen žily ve špíně a bez dostatečného krmení. Všechny jsou vážně nemocné a několik jich muselo být utraceno. Trýznitelům hrozí pět let za mřížemi.

Na případu spolupracují pražští kriminalisté Prahy 3 s Městskou veterinární správou a Odborem životního prostředí Městské části Praha 20. „Dvojici je kladeno za vinu, že v řádu několika měsíců týrali větší počet zvířat zvlášť trýznivým způsobem, když v bytě o rozměrech 70 m2 chovali neodděleně 44 koček různého stáří, plemen a pohlaví, společně kastrované s nekastrovanými,“ sdělila v tiskové zprávě mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vyšetřování ukázalo, že zvířata jsou vzhledem ke špatné péči v zuboženém stavu. Podle veterináře všechny trpí přenosnými virovými a jinými onemocněními způsobenými nevhodným prostředím. Navíc jsou bez výjimky nakaženy nemocí FIP, infekční peritonitidou, mající pro ně fatální následky.

Dále bylo prokázané, že zvířata nedostávala ani dostatečnou potravu a žila v prostorách chovného prostředí, kde se dostatečně neuklízelo a nedezinfikovalo. Svým jednáním dvojice způsobila kočkám trvalé následky a některým z nich i smrt. Zachránci při odebírání koček našli dvě uhynulá koťata, u nichž pitva zjistila smrtelná onemocnění. Dalších sedm koček muselo být pro špatný zdravotní stav utraceno.

„Muž i žena jsou v současné chvíli již obžalováni Obvodním soudem pro Prahu 9 ze spáchání trestných činů týrání zvířat, za což jim v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Žena je navíc obžalovaná z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, jelikož jí v minulosti správním orgánem bylo nařízeno opatření ke snížení počtu zvířat na maximálně 10 jedinců,“ uzavřela případ mluvčí.