Pražští celníci zachytili pět milionů nekolkovaných cigaret! Stát by přišel o 18 milionů

PRAHA – Jeden z největších záchytů se povedl trojici pražských celníků. Na dálnici D0 si vytipovali bulharský kamion a chtěli ho zkontrolovat. Při otevření přívěsu je překvapil zápach tabáku, ten vycházel z pěti milionů nekolkovaných cigaret. Stát by bez zachycení přišel o více než 18 milionů korun na spotřební dani.

Hlídka celníků si 19. května odpoledne vytipovala na dálnici D0 u Vestce ve směru na Prahu nákladní auto s bulharskou poznávací značkou. „Po výzvě k otevření nákladového prostoru a již na začátku kontroly si jeden z celníků všiml slabého zápachu tabáku vycházejícího z chladírenského přívěsu. Následovala kontrola velkého množství palet se zbožím,“ uvedla mluvčí pražské celní správy Ivana Kurková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hlídka celníků vyzvala jedenačtyřicetiletého řidiče bulharské národnosti, aby jel s nimi do prostor celního úřadu. Tady chtěli důkladně zkontrolovat celý náklad. Když vyložili zhruba polovinu, objevili kartonové krabice umístěné na paletách, ve kterých byly schované cigarety.

„Celkem bylo zajištěno pět milionů kusů cigaret značky Marlboro červené bez platné tabákové nálepky. Únik na spotřební dani by činil více než 18 milionů korun,“ doplnila mluvčí.

Řidiče kamionu a pašované cigarety celníci předali k dalšímu šetření a provedení nezbytných úkonů v trestním řízení.