Po novém Libeňském mostě se lidé projedou za několik let

Cílem oprav je nejen Libeňský most a inundační most na Rohanském ostrově, ale i navazující objekty. Foto | Metrostav

Dlouhodobě naplánované opravy Barrandovského mostu pociťují Pražané už napřímo. Obyvatelé sedmé městské části ale vyhlížejí i slibovanou rekonstrukci Libeňského mostu, respektive jeho soumostí. Ačkoliv se na projektu už pracuje, samotné opravy začnou až za dva roky.

Šest mostů a dvanáct set metrů silnice. V případě opravy Libeňského mostu nejde jen o drobnou úpravu, ale náročnou kompletní proměnu, která potrvá několik let. Její přípravy jsou v plném proudu. Podle náměstka primátora Adama Scheinherra jsou letos největší investice Technické správy komunikací hlavního města Prahy (TSK) do rekonstrukce Barrandovského a Libeňského mostu, i když její harmonogram je ve fázi projektování.

„Rekonstrukce Libeňského soumostí se stále připravuje a už byl vybrán i dodavatel. Ten bude zároveň projektantem i realizátorem,“ sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková.

Provizorní lávka

Kromě oprav mostu se musí připravit také přeložky inženýrských sítí, vybudovat přilehlé silnice, vyměnit trakční vedení a koleje pro tramvaje. Firma také nechá postavit proplachovací kanál, retenční nádrže a provede protipovodňová opatření.

Podle harmonogramu začnou dělníci letos stavět provizorní lávku pro pěší a cyklisty spojující Holešovice a Libeň, která bude v provozu po celou dobu rekonstrukce. Zahájení samotných stavebních prací je v plánu až v první čtvrtině roku 2024.