Zájemci o pěstounství mají v Praze 10 dveře otevřené

Zdroj: Shutterstock

PRAHA – V metropoli probíhají od 2. do 10. června celopražské Dny pěstounství. Zapojila se do nich i městská část Prahy 10 a chystá v pondělí 6. června den otevřených dveří. Zde se zájemci setkají se zkušenými pěstouny, i se sociálními pracovnicemi z oddělení sociálně – právní ochrany dětí. Oddělení aktuálně dohlíží na stovku dětí, které jsou na území Desítky v pěstounské péči.

Zájemci, kteří si chtějí rozšířit povědomí o této formě náhradní rodinné péče či se přímo pěstouny stát, mohou dorazit na den otevřených dveří 6. června od 14 do 17 hodin. Setkání se koná ve Středisku územního rozvoje v přízemní radniční budovy B ve Vršovické ulici v Praze 10.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Naši sociální pracovníci provedou účastníky celým procesem pěstounské péče a jejími specifiky. Dlouhodobí i přechodní pěstouni pak přidají praktické zkušenosti, chybět nebudou ani informační materiály, odborná literatura a další praktické dokumenty. Chceme, aby se o důležitém tématu hovořilo, a rádi bychom zároveň motivovali naše občany k výkonu této profese, která je bez přehánění posláním,“ říká radní Michal Kočí (Piráti), který se ve vedení městské části stará o sociální oblast a zdravotnictví. „Velkým cílem nás všech je, aby co nejvíc dětí vyrůstalo v rodinách, a počet dětí v ústavech se naopak snižoval,“ dodává radní Kočí.

Na území Desítky je v pěstounské péči momentálně přes sto dětí. Pro jejich náhradní rodiče úřad pořádá pravidelné vzdělávací semináře a snaží se je podporovat i nad rámec zákona. Samotným dětem dělá každoročně radost tisícikorunovou poukázkou do knihkupectví.