Nechtěl dát dvojici svůj mobil, tak ho pobodali. Policie podezřelé zadržela v metru

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Dvojice, která byla v celostátním pátrání, napadla v pondělí 30. května brzo ráno dvaatřicetiletého muže před obchodním domem v pražských Vršovicích. Celému incidentu předcházel konflikt mezi poškozeným a podezřelou kvůli mobilnímu telefonu. Poté se k hádce přidal i přítel podezřelé, který muže několikrát bodl nožem.

Podezřelá žena po napadení poškozeného držela a křičela, že ho zabije. Muži se však podařilo z jejího sevření vymanit a utéct do vedlejší ulice, kde zkolaboval. „Těžce zraněnému muži kolemjdoucí zavolal zdravotní záchrannou službu, která jej převezla do nemocnice. Případem se ihned začali zabývat kriminalisté, kteří šetřením zjistili totožnost podezřelé dvojice a vyhlásili ji do celostátního pátrání,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dnes si policisté z oddělení metra všimli ženy, které se jim příliš nápadně snažila ztratit na eskalátorech v prostorách metra na Florenci. Policisté ji doběhli a provedli u ní lustraci, díky které zjistili, že je v celostátním pátrání pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy.

„Jelikož měla hledaná u sebe psa, požádali ji, aby sehnala někoho, kdo ho vyzvedne. Následně si pro něj přišel přítel ženy, u kterého provedli kolegové kontrolu totožnosti. Muž byl taktéž v celostátním pátrání pro podezření ze spáchání stejného trestného činu jako jeho přítelkyně. Prohlídkou u muže policisté nalezli nůž a šroubovák. Dvojice byla omezena na osobní svobodě a eskortována na policejní služebnu, kde si oba převzali detektivové z oddělení vražd,“ doplnila mluvčí.

Sedmatřicetiletému muži hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi, jelikož byl obviněn z pokusu o vraždu. Žena byla detektivy taktéž obviněna, a to ze spáchání trestných činů nebezpečné vyhrožování a výtržnictví, za což jí hrozí až dvouletý pobyt ve vězení.