Praha 2 finančně podpoří letní dětské tábory. Příspěvek dostanou sociálně slabé rodiny

Ilustrační foto - Shutterstock

PRAHA – Radní Prahy 2 se rozhodli podpořit dva tábory určené pro děti ze sociálně slabých rodin a jeden tradiční dobrodružný tábor s brannou tématikou. Příspěvek na tábory ve výši 283 tisíc korun obdrží Dům dětí a mládeže Prahy 2. Poskytnutí veřejné finanční podpory schválilo i zastupitelstvo.

Letní tábor pro děti s brannou tématikou bude trvat čtrnáct dní a proběhne v Máchově mlýně. Dům dětí a mládeže Prahy 2 na něm spolupracuje s členy Aktivních záloh AČR.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Radnice chce letos primárně podpořit letní tábory pro děti ze sociálně slabých rodin a z celkové podpory pro ně vyčlenila 185 tisíc. Příspěvek pokryje částečně náklady nejen na klasický týdenní tábor, ale i na tábor příměstský. Tímto rozhodnutím radnice chce pomoci i rodičům samoživitelům, kteří nemohou z finančních důvodů dítě na tábor poslat.

„Rostou ceny energií, rapidně se vše zdražuje. Zvyšuje se inflace a rostou náklady nejen na každodenní život, ale také na volnočasové aktivity dětí. Tábory letos budou ve většině případů také dražší a mnoho rodičů, zejména pak samoživitelů, si takový výdaj nemohou dovolit. Těmto rodinám jsme se proto rozhodli pomoci. Nabízíme jim prostřednictvím nadačního fondu městské části Dvojka srdcem příspěvek na letní tábor do výše tří tisíc korun. Pomoc je pro žadatele samozřejmě anonymní. Nikdo se tak nemusí stydět si o pomoc prostřednictvím nadace zažádat,“ přibližuje pomoc radnice její starostka Alexandra Udženija a dodává, že správní rada nadačního fondu už schválila příspěvek prvním rodinám.

Zájemci mohou podávat žádost o příspěvek na radnici do 15. června. Nárok na příspěvek mají jen rodiče dětí, kteří mají trvalé bydliště v Praze 2, nebo jejich dítě chodí do některé ze základních škol v Praze 2.