Spal v metru a dojel na konečnou. Ostrahu, která ho probudila, zbil

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Pražská policie pátrá po mladíkovi, který usnul v metru. Na konečné ho vzbudili pracovníci ostrahy a probuzený muž místo vděku na jednoho z nich fyzicky zaútočil. O případu, který se stal 26. dubna po sedmé hodině večer v cílové stanici metra Zličin, informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Souprava metra zastavila na konečné a všichni cestující vlak opustili. Výjimkou byl jeden mladík, který v tu dobu spal. „Spáče si všimli dva členové ostrahy a rozhodli se ho vzbudit, aby nebyl překvapen, až se probudí v depu, či jiné stanici opačného směru. Probuzení se mu však nelíbilo a místo poděkování jednoho z nich zasypal údery pěstí do obličeje a dalších častí těla,“ sdělil k případu Rybanský.

Mladík se posléze uklidnil a druhý člen ostrahy ho vyprovodil k východu z metra. Zraněného pracovníka ostrahy odvezla záchranka do nemocnice. Pokud útočníka poznáváte, kontaktujte linku 158. „Mladík je podezřelý z trestného činu výtržnictví, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodal mluvčí.