Muž chtěl skočit z Petřínské rozhledny, byl pod vlivem alkoholu a drog

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Klid v nočních hodinách na Petřínské rozhledně narušil muž, který nahoře vykřikoval, že chce skočit dolů. Přivolaní pražští strážníci ho naštěstí zpacifikovali. Dechová zkouška a test na omamné látky následně ukázali, že muž byl pod vlivem alkoholu i drog.

Dvaatřicetiletý muž v noci přelezl řetěz zabraňující vstupu na rozhlednu a vyběhl po schodech nahoru. Člen ostrahy přivolal strážníky a ti muže našli v nejvyšším poschodí. Nakláněl se přes zábradlí a křičel, že chce skočit dolů. „Po opakované výzvě k uklidnění se zábradlí pustil, ale po chvíli začal znovu klást odpor a pokoušel se strážníkům vysmeknout,“ sdělila k případu mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci použili donucovací prostředky a v poutech ho odvedli dolů. Společně se zdravotníky ho odvezli do péče odborníků. „Dechová zkouška ukázala 0,52 promile, test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na kokain,“ doplnila Seifertová.