Na Dědině vznikne parkovací dům. Nabídne místo pro 290 aut

Zdroj: MČ Praha 6

PRAHA – Nová parkovací místa nabídne v roce 2024 parkovací dům Dědina v Praze 6. Jeho stavbu v pondělí schválila Rada hlavního města Prahy. V parkovacím domě najde místo až 290 aut, nahradí se tak stání v ulici Vlastina, která zaniknou po plánované výstavbě tramvajové trati Divoká Šárka – Dědina.

Jedná se o součást investice do veřejné dopravy, na jejímž rozhodnutí se podíleli i občané Prahy 6. „Tramvajovou trať z Divoké Šárky na Dědinu začneme stavět na konci června letošního roku. Je to další důležitá investice do kolejové městské hromadně dopravy, která přivede koleje do rozvíjející se oblasti u sídliště Dědina. Musíme ale myslet taky na místní a jejich komfort žití. Proto jdeme Pražanům z Prahy 6 vstříc výstavbou parkovacího domu, aby mohli pohodlně parkovat v blízkosti svých domovů, když zrovna nebudou chtít využít nové tramvajové tratě,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Záměr musí schválit ještě Zastupitelstvo hl. m. Prahy na červnovém zasedání, hned vzápětí bude vypsána veřejná zakázka na základě dokumentace. Ta vznikla podle vítězného návrhu, který vzešel z architektonické soutěže už v roce 2017. Cena zakázky byla proto upravena z původních 290 milionů na hodnotu 308 milionu korun.