Policisté rozprášili gang, který prodával vysoce kvalitní pervitin

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policisté pronikli počátkem loňského roku do prostředí, kde nebyl problém sehnat velké množství vysoce kvalitního pervitinu. Loni v červnu začali na případu usilovně pracovat a postupně rozkryli celou organizovanou skupinu, která se skládala ze šestnácti lidí. Letos v červnu, když už měli dostatek důkazního materiálu, policisté celou skupinu v rámci akce Fictor zadrželi.

Do celé akce se zapojilo přes sto policistů z Prahy, speciální pořádková jednotka, celní správa, vojenská policie a kriminalisté ze Středočeského, Plzeňského, Jihomoravského kraje, z Národní protidrogové centrály Brno a toxi týmu Písek. Policie provedla celkem sedm domovních prohlídek a čtyři prohlídky jiných prostor, při kterých zadrželi jedenáct členů gangu. Zbylých pět skončilo v poutech do několika dní po realizaci. „Při této akci zajistili velké množství chemických prekursorů, baněk, varného skla, kompletní výrobnu metamfetaminu a plastové kanystry a barely s desítkami litrů různých látek. Dále zajistili tři motorová vozidla, bezmála šest milionů korun v hotovosti, půl milionu na bankovních účtech a přes jeden kilogram bílé krystalické látky,“ uvedl ve zprávě pro novináře policejní mluvčí Richard Hrdina.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vedoucím gangu byl čtyřiačtyřicetiletý cizinec, který kooperoval se svou českou šestatřicetiletou přítelkyní. „Nepoctivě vydělané peníze jim pomáhala zlegalizovat jeho bývalá přítelkyně, které prošlo přes bankovní účet během roku a půl přes devět milionů korun. Celá skupina byla schopna vyrábět pervitin v nejvyšší kvalitě a této drogy vyrobili dle odhadu několik desítek kilogramů. Svojí výkoností tak byli významným dodavatelem pro Prahu a Středočeský kraj,“ dodal k případu Hrdina.

V současné době je obviněno jedenáct osob, z toho sedm z nich je stíháno vazebně. V případě odsouzení jim za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a legalizace výnosů z trestné činnosti hrozí až dvanáct let za mřížemi.