VIDEO: Kulhavý muž prohledával pražské domy se spícími obyvateli

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policie pátrá po nezvaném návštěvníkovi, který prochází rodinné domy, když majitelé spí. Slídil krade peníze nebo maličkosti a prohlíží si spící lidi. Poznáváte ho?

Starší muž navštěvuje cizí domy v noci nebo za časných ranních hodin. Opatrně se dostane dovnitř a prochází se po pokojích. Přítomnost lidí mu podle vyjádření policie nevadí, spíše ji vyhledává.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Pod rouškou tmy se v nich pohybuje, sleduje spící obyvatele a někdy i odcizí bagatelní věci nebo finanční hotovost. Je zaznamenán případ, kdy podezřelý dokonce seděl na posteli vedle devítileté dcery majitele domu v jejím dětském pokojíčku, zatímco ona spala,“ uvedl k případu policejní mluvčí Jan Rybanský.

Nezvanou návštěvu měli obyvatelé domů i v době, kdy nespali. Muž, aby nebyl rušen, zamkl se v pokoji nebo v patře a vše prohledal. Do některých domů se vloupal i opakovaně. Podezřelým je muž ve věku 55–60 let, vyšší mohutnější postavy, hladce oholený, prošedivělé vlasy. Silně napadá na pravou nohu a pravděpodobně jde o Čecha.

Kriminalisté zadokumentovali celkem sedm těchto případů, nelze však vyloučit, že jich bylo mnohem více. Aktuálně vyčerpali všechny možnosti, jak podezřelého dopadnout, proto žádají veřejnost o pomoc. “Pokud podezřelého poznáváte nebo máte informace, které by vedly k jeho ztotožnění, kontaktujte prosím linku 158,“ vyzval Rybanský.