Policie zachránila psa v rozpáleném autě. Na majitele čeká v útulku

PRAHA – Náhodní kolemjdoucí si na Dvořákově náměstí všimli apatického psa, který byl v horkém dni uvězněný v autě. Přivolaným strážníkům se nepodařilo s majitelem spojit, proto se rozhodli zvíře z rozpáleného auta vysvobodit. Desetiletá fenka skončila v trojském útulku, který majitel zatím nekontaktoval.

Venkovní teplota se blížila k 30 stupňům Celsia, auto stálo na přímém slunci, všechna okna byla zavřená, pes neměl k dispozici ani vodu a jak následně strážníci zjistili, byl navíc přivázán vodítkem k zadní sedačce. Mladý pár, který ho našel, čekal, zda se majitel neobjeví. Když se tak ani po patnácti minutách nestalo, zavolal policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K autu nikdo nepřišel ani během doby, kdy strážníci zjišťovali kontakt na majitele. „Po vyčerpání všech možností se hlídka rozhodla pro násilný vstup do vozidla. Jeden člen hlídky pak uklidnil vystrašené zvíře, odvázal ho od sedačky a vyvedl ho ven. Strážníci následně kontaktovali státní policii, pracovníka úřadu městské části a odchytovou službu. Ta posléze převezla fenku do trojského útulku,“ popsala událost policejní mluvčí Irena Seifertová.

Majitel zvířete se k autu dostavil až za hodinu a půl od jeho vysvobození. Desetiletá fenka je v pořádku a čeká v trojském útulku na svého majitele, až si ji vyzvedne. Případ si převzala státní policie. „Chtěli bychom se připojit k apelu kolegů ze státní policie, kteří v minulých dnech řešili uvězněné děti v rozpálených autech, aby také majitelé zvířat mysleli na zdraví svých čtyřnohých parťáků,“ dodala Seifertová.