Celníci opět zabránili prodeji padělků a objevili i nelegální hernu

Zdroj: Celní správa ČR

PRAHA – Pražští celníci měli během jednoho dne napilno. Provedli dvě úspěšné kontroly v tržnici Sapa a v herně v Nuslích. V tržnici zabavili padělané zboží za 12 milionů korun a v Nuslích objevili nelegální hernu za skrytými dveřmi, za tu hrozí provozovateli pokuta až 50 milionů korun.

Celníci při kontrole na tržnici Sapa v Praze 4 – Libuši zadrželi téměř deset tisíc kusů padělaného zboží. V plechovém kontejneru odhalili textil, obuv, parfémy a doplňky, které měli falešná loga světově známých značek. „Celníci mají podezření, že zboží porušuje práva duševního vlastnictví a jeho prodejem by majitelům ochranných známek vznikla škoda ve výši 12 milionů korun,“ sdělila k případu mluvčí pražských celníků Nikola Soukalová.

Ve stejný den zkontrolovali i podnik v pražských Nuslích, který na první pohled vypadal zavřeně. „V provozovně se za skrytými dveřmi, které otevírala pouze obsluha dálkovým ovladačem, nacházely čtyři kusy nelegálních hracích automatů. Kromě technických herních zařízení celníci zajistili i finanční hotovost spojenou s nelegálním hazardem ve výši téměř 20 tisíc korun a čtyři kusy nulovacích klíčů,“ dodala Soukalová. Provozovatel podniku může podle zákona o hazardních hrách dostat pokutu až 50 milionů a hrozí mu i zabavení výherních zařízení, hotovosti a dalšího vybavení.