Na Václaváku se muži poprali kvůli ukradené peněžence

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Ruch na Václavském náměstí navýšila rvačka mladých mužů, kterou vyvolala ukradená peněženka. Strážníci jednoho z útočníků dopadli na útěku, když upadl. O incidentu informovala mluvčí strážníků Jiřina Ernestová.

Hlídka strážníků si všimla potyčky dvou mužů v momentě, kdy jeden druhého udeřil pěstí do obličeje, a vyrazila ihned na místo. Jeden z útočníků se dal na útěk, ale upadl a skončil v poutech. Cestou k služebnímu autu stále kladl odpor a snažil se utéct.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Napadený muž vypověděl, že nechal na ochozu vstupu do metra peněženku a oslovil druhého muže s tím, jestli ji nevzal. Místo odpovědi dostal ránu pěstí. Peněženku s doklady strážníci u útočícího muže nenašli, on sám popíral, že by ji vzal,“ sdělila mluvčí strážníků. O čtvrt hodiny později se peněženka zničehonic našla v Čelakovského sadech.

Napadený majitel potvrdil, že se z peněženky nic neztratilo. Nepožadoval ani ošetření lehkého zranění v obličeji. Státní policie rozhodla, že případ bude řešit správní orgán.