Dej mi peníze a nic se ti nestane. Lupič z kasina nakonec utekl s prázdnou

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Muž v roušce přepadl na začátku prázdnin kasino v Praze 9. Po zaměstnankyni chtěl peníze a vyhrožoval jí nožem, ta se ho ale nezalekla a zavolala o pomoc. Po muži, který raději hned utekl, pátrají pražští kriminalisté. Za trestný čin mu hrozí až deset let za mřížemi.

Dosud neznámý muž přišel 1. července do kasina v Třinecké ulici v ranních hodinách. Obsluhující ženě podal lísteček, kde bylo napsán vzkaz: „Dej mi peníze a nic se ti nestane!” „Žena muži papírek vrátila a požádala ho, aby odešel pryč. Podezřelý ale přitvrdil. Vytáhl z kapsy kalhot kuchyňský nůž a opakovaně po ní požadoval hotovost,“ sdělila k případu policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zaměstnankyně naštěstí v provozovně nebyla sama a začala volat o pomoc, lupič se zalekl a utekl. Podle vyjádření policie se jedná o muže ve věku 30 až 35 let. Je vysoký asi 165 centimetrů, silnější postavy a snědší pleti. Oblečen byl v modrém tričku i teplákách, na hlavě měl světlou kšiltovku.

Pokud ho poznáváte, volejte na linku 158. „Celý případ kriminalisté v současné době prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi,“ dodala mluvčí.